Заняття в гуртках ігрового спрямування – це чудові уроки уяви, які дають могутній імпульс для творчої фантазії, своєрідні уроки співчуття і співтворчості, співпраці. Гра є синтезом різноманітних духовних, психологічних і практичних способів увійти у гармонію зі світом, в якому ми живемо. Різні ігрові техніки, з якими знайомляться гуртківці,  навчають дітей посправжньому мислити, бачити, чути, любити, страждати – жити. 
Займаючись у гуртках вихованці навчаться:
- сприймати інших людей, оцінювати і реагувати на їх потреби та інтереси;
- виражати себе в середовищі, реалізувати ті сторони духовного потенціалу, які не можуть бути виявлені у буденній діяльності;

Декоративно-ужиткове мистецтво є ефективним засобом формування естетичної культуриособистості. Осягаючи культурну спадщину попередніх поколінь, дитина трансформує її на своє життя, а далі, на основі засвоєнного, створює власні творіння духовно-матеріального характеру. Внаслідок цього, в процесі навчання у гуртках декоративно-ужиткового мистецтва, дитина стає не просто носієм культури свого народу, а й творчо проявляє себе у ній. На заняттях в гуртках декоративно-ужиткового мистецтва міської станції юних техніків вихованці ознойомлюються з основами художніх ремесел, створюють композицiї з різних матеріалів. Прості вироби, виготовлені своїми руками, дозволяють юним майстрам зробити перші кроки в світ мистецтва.