31 жовтня 2024 року педагоги міськСЮТ провели заняття Школи педагогічної майстерності на тему «Когнитивні виеривленння, або як мозок нас дурить» у формі психологічного консультування.
Мозок людини щодня змушений швидко опрацьовувати величезну кількість інформації, і, щоб полегшити собі завдання і щоразу наново не аналізувати схожі дані, він намагається сформувати шаблони ухвалення рішень. До того ж зазвичай інформації для всеосяжного аналізу просто не вистачає, тому мозку доводиться додумувати, проводити аналогії, користуватися логікою (часто – помилковою). Це неминуче призводить до застосування когнітивних викривлень, або помилок мислення.
Зав. відділу методичного Л. Калініна підготувала добірку прикладів когнитивних викривлень, які зустрічаються найчастіше, є життєвими.
Після обговорення педагогам були запропоновані вправи когнітивно-поведінкової психотерапії. На їх основі учасники створили поради «Як контролювати витівки нашого мозку?»
Уміння розпізнавати когнітивні викривлення – корисна техніка, яка дозволяє розвивати вільне, критичне мислення та сприймати світ об’єктивно, а не крізь призму когнітивних фільтрів.
Головний висновок: «Помилки мислення - природна річ, але це не означає, що їх не можна уникнути. Ставтеся до свого мислення з повагою, розвивайте критичне мислення, не приймайте поспішних рішень і навчіть цього вихованців!»